AKP 2.5 ay geç kaldı: Neden oy kaybetti… Erdoğan’ın masasındaki anket… Soner Yalçın ne yazdı

Yerel seçimlerden AKP’nin ikinci parti olarak çıkmasının ardından çalışmalar başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla parti yönetimi tarafından oy kaybının nedenlerinin araştırıldığı çalışmada, anketlerde yer aldı. Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, AKP kaynakları, oy kaybında yüzde 50’nin üzerinde bir oranla ekonomi başlığı altında hayat pahalılığı, emekliler ve kira fiyatları gibi sebeplerin sıralandığını kaydetti.

VATANDAŞ NE İSTİYOR?

Parti kurmayları “Seçim sonuçlarıyla ilgili veriler toplanmaya devam ediyor. Vatandaşın bizden beklentilerini net olarak ortaya çıkarmak istiyoruz. SETA bir çalışma yapıyor, teşkilatlardan ve milletvekillerinden gelen rapor ve öneriler de alınıyor. Yeni bir program, yeni bir hikâye ortaya çıkarılacak” değerlendirmesini yaptı.

ODATV YAZARI SONER YALÇIN DEFALARCA KEZ YAZDI

Odatv İmtiyaz Sahibi Gazeteci Soner Yalçın, AKP’nin ekonomik etkenler nedeniyle kaybedeceğini yerel seçimlerden önceki köşe yazılarında dile getirmişti. Örneğin Yalçın, “31 Mart’ta sandıktan ne çıkacak… İddialıyım” başlıklı yazısında “Evet iddialıyım: 31 Mart seçiminin kaderini siyasal partilerin kampanyaları değil, ekonomik sıkıntı çeken seçmenin davranışı belirleyecektir.” ifadelerine yer vermişti.

31 Mart’ta sandıktan ne çıkacak… İddialıyımGüncel

Seçimlerin ardın da Gazeteci Soner Yalçın, 27 Mart’ta yazdığı “Erdoğan bir türlü görmek istemiyor… Sandık gerçeği” başlıklı yazısında, “Erdoğan’ın Bourdieu’su mu yok? Aramıyor. İhtiyaç duymuyor ki… Ve aslında: Halkın sorunlarını görmüyor- anlamıyor değil; yapamıyor! 22 yıllık iktidarlarının sonucu oldu bu felaket tablosu/ ağır geçim sıkıntısı…” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan bir türlü görmek istemiyor… Sandık gerçeğiGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir