Halef selef AK Partili başkanlar arasında ‘kirli işler’ kavgası: Taşımalı oyla gündeme gelmişti

31 Mart 2019 ve 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde taşımalı asker-polisleri oy kullandırıldığı iddiasıyla gündeme gelen Hakkari Çukurca Belediyesi’ni kazanan AK Partili başkanlar belediyedeki usulsüzlükler üzerinden birbirlerini suçladı.

MA’nın haberine göre, son seçimi kazanan AK Partili Nazmi Demir, eski AK Partili başkan Ensar Dündar’ı paravan şirket üzerinden yakınlarını işe almakla suçladı. Dündar’ın “Geraşin” adı altında bir paravan şirket kurduğu ve bu şirket üzerinden kardeşlerini ve akrabalarını işe aldığı iddiasını gündeme getirdi.

AK PARTİLİ BAŞKANLAR ARASINDA ‘KİRLİ İŞ’ KAVGASI

Nazmi Demir, yaptığı açıklamayla Dündar hakkında şu bilgileri paylaştı: “Çukurca eski Belediye Başkanı Ensar Dündar, bazı yandaş haber siteleri aracılığıyla geçmişindeki kirli işleri örtme çabası içerisine girmiştir. Seçimlere günler kala Dündar, etik dışı davranarak belediyeye birçok yeni personel alımı gerçekleştirmiştir. Bu alınan personellerin tamamı Dündar’ın yakın çevresinden ve akrabalarından oluşmaktadır. Seçime sayılı günler kala koruculuktan istifa ettirdiği kardeşini, yakın akrabalarını ve çevresini etik dışı bir şekilde, provokasyon amaçlı işe almıştır. Aday olmayan birinin giderayak belediyeye personel alması hiçbir ahlaki değere sığmamaktadır.”

AK Partili Dündar ise söz konusu açıklama üzerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla iddialara yanıt verdi. Dündar, “Ne yazık ki, aynı çatı altında, halka ve hakka hizmet gayesi ile yol yürüdüğümüzü var saydığım Nazmi Demir’in şahsıma karşı, ahlaki erdem ve siyasi nezaket sınırlarını aşan akıl almaz ve düşmanca tutumuna ve hakaretlerine hayretle ve esefle sizlerle birlikte tanık oldum” dedi.

Dündar, “paravan şirket” suçlamasına dair de şirketin belediyeye ait olduğunu söyledi.

’18 MİLYON TL BORÇ BIRAKTI’ İDDİASI

Gerginliğin bir nedeninin belediyeye bırakılan borçlar olduğu belirtiliyor. Dündar’ın belediyeyi 18 milyon 346 bin borç altında soktuğu ve bu borcun 11 milyon 293 bin TL’sinin piyasaya olan borçlardan oluştuğu öğrenildi.

Öte yandan Dündar’ın kurduğu şirket üzerinden yapılan ihalelerden kişisel kazanç sağladığı iddiaları da bulunuyor.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir